Πρόγραμμα Γιορτής της Μουσικής

21/06/2012

ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ 2012

Πανελλαδικό Πρόγραμμα εκδηλώσεων

ΑΘΗΝΑ / ATHENS

ΤΡΙΤΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ / TUESDAY 19TH OF JUNE

ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ / SYNTAGMA SQUARE

Παρέλαση κρουστών, Ορχηστρική Μουσική Ποικίλης ύλης Ώρα έναρξης:18:00

Σύνολο Κρουστών Βασίλης Βασιλάτος και Ομάδα Κρουστών του Ε.Μ.Πολυτεχνείου / Ορχήστρα Ποικίλης Μουσικής Δήμου Αγρινίου, τμήμα της Φιλαρμονικής του Δήμου Αγρινίου

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΛΑΥΘΜΩΝΟΣ / KLAFTHMONOS SQ.

Σε συνεργασία με τη Noiz Productions

Hip-Hop Ώρα έναρξης 18:00

Fullface / Tαφ Λαθος / Sifu Versus / Detro & Billy Slash / Corona Virus

Wrongface / Jk1 ( phase 3 ) / Ντελίριο / Δοκιμαστής / Νέγρος του Μοριά / Αντίθεση / Felocity

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΒHΣΣΥΝΙΑΣ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ /

AVISSINIAS SQ. - MONASTIRAKI

Jazz, Indie Folk, Mediterranean Traditional, Dub Ώρα έναρξης 18:00

Los Tres / Coldfeet / Carousel / Batuca / Electrobalcana

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ – LOOP / ASOMATON SQ.- LOOP

Hλεκτρονική μουσική, Dub- Trip Hop – Dubstep, Drum and Bass, House, Electro house, Technο, Nu Disco Ώρα έναρξης 17:30

Soundholic / Camabuca J / Disco G / Ledeep / Kanesis / Cubism / M Paterakis / Simos Aper / Nick Devon / Ilias Katelanos / Stelios Vasiloudis / Nicolas Dales / Mr M

CAMP - ΠΛATEIA ΚΟΤΖΙΑ / CAMP - KOTZIA SQ.

Dj set του NeatPermaik Ώρα έναρξης 22:00

PURE BLISS - ΣΥΝΤΑΓΜΑ / PURE BLISS - SYNTAGMA

Free Jazz Ώρα έναρξης 21:30

Αθηνά Ρούτση

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΛΩΝΑΚΙΟΥ / KOLONAKI SQ.

Φιλαρμονική Ορχήστρα του Δήμου Αθηναίων Ώρα έναρξης: 19:00

ΠΑΛΙΑ ΒΟΥΛΗ - ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ /

PALIA VOULI – KOLOKOTRONI SQ.

Mainstream Ώρα έναρξης 21:00

Dj sets Andreas & Savvas powered by Fijisama

ΚΑΠΝΙΚΑΡΕΑ / KAPNIKAREA

Φιλαρμονική Ορχήστρα του Δήμου Αθηναίων Ώρα έναρξης: 19:00

ΕΘΝΙΚΟ ΩΔΕΙΟ / NATIONAL CONSERVATORY

Κλασική, σύγχρονο, Ώρα έναρξης: 20:00

Παιδική χορωδία του εθνικού ωδείου, Διεύθυνση Βάγια Παπαγιαννοπούλου / Σύνολο μουσικής δωματίου, Διεύθυνση Λουνμτίλα Λιμόροβα / Σύνολο κρουστών με διεύθυνση του Βασίλη Βασιλάτου / Τμήμα σύγχρονου τραγουδιού, Διεύθυνση Άννας Διαμαντοπούλου

ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ / WEDNESDAY 20TH OF JUNE

ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ / SYNTAGMA SQ.

Swing, ‘Ωρα έναρξης: 21:00

Συναυλία Swing και εκμάθηση χορού στους περαστικούς

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΛΑΥΘΜΩΝΟΣ / KLAFTHMONOS SQ.

Σε συνεργασία με τον Best fm 92,6

Electro punk, funky breaks, electronic, techno Ώρα Έναρξης: 17:30

Dob-le Sol / The Q Orchestra / Edit Presents / Εύη Σιδηροπούλου (Best fm 92,6 )/ Cleopatra Fyntanidou (Best fm 92,6) / Μιχάλης Δέλτα

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΒΗΣΣΥΝΙΑΣ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ / AVISSINIAS SQ. - MONASTIRAKI

Classic Arabic Music, Dub, Afrobeat Ώρα έναρξης 18:00

Al Mahaba / Bibibo64 / Do You Dub Djembe / Vlastur / DJ Set (Vlasis - Inoteka)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ – LOOP / ASOMATON SQ.- LOOP

Hλεκτρονική μουσική, Dub- Trip Hop , Dubstep, Drum and Bass, House, Electro House, Techno- Nu Disco Ώρα έναρξης 17:30

DjPorn / Paul S / Antony Pl / Junior K / Manu / Noetik / Nicko Vee / Analog Trip / Kumo / Spiros Kaloumenos / Vrox / John Dallagelis / Mikee

ΠΛΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΠΕΤΡΙΝΟΥ, ΒΟΤΑΝΙΚΟΣ ΣΠ. ΠΑΤΣΗ 56 / PETRINO SQUARE SPIROU PATSI 56

Ποικίλη μουσική, Ώρα έναρξης 19:30

Ορχήστρες Συλλόγου “Μουσική Σχολή Ηχοτρόπιο”

ΠΑΛΙΑ ΒΟΥΛΗ - ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ / PALIA VOULI – KOLOKOTRONI SQ.

Rock Ώρα έναρξης 21:00

Dj Set Zarko & John_K

ΠΛΑΤΕΙΑ ΒΑΡΝΑΒΑ / VARNAVA SQ.

Ακουστικό ‘Ώρα έναρξης: 21:00

Παντελής Δασκαλάκης / Ρακοσυλλέκτες

ΤΕΡΜΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΥ “ΕΡΜΟΥ” (ΠΡΟΣ ΓΚΑΖΙ, ΟΠΙΣΘΕΝ ΑΜΑΞΟΣΤΑΣΙΟΥ «ΗΛΠΑΠ» ΤΗΣ ΛΕΩΦ. ΑΘΗΝΩΝ-ΠΕΙΡΑΙΩΣ) / END OF “ERMOU Str” /

Σε συνεργασία με το“Greek Beatbox Community – The Show”

Ανθρώπινος Πολυφωνισμός Beatboxing, διάφορα είδη μουσικής Ώρα έναρξης: 17:30

HUMAN / Backup Scratch Team (BST) / X-odus / Δημήτριος Μεντζέλος (“Δέλτα Μι”) / Δημήτριος Τρατολάτης (“Τσατσάρας”) / Αλέξιος Γεωργαλής (“Human Drummachine”) / Μιχαήλ Θεοδωρίδης (“Pain”) / Μαρία Χαμίς / Μιλτιάδης Βουργίδης (“Παράφρων”) / Κωνσταντίνος Λεϊμονης (“Dean”) / Βασίλειος Παπούλιας (“El Pap Chico”) / Αποστόλης Παντούλας (“Bitman”) Νικόλαος Χατζηευστρατίου (“Θανάσιμος”) / Χρήστος Πακιώτης (“Κος Μέγας”) / Gino Aliaj (“GNO”) / Κωνσταντίνος Ορφανίδης (“Εκλεκτός – Τέχνη”) / Βασίλειος Κιτσάνης (“Beat Key”) / Φίλιππος Ουρανός (“S-Dope”) Νικόλαος Σταμίδης (“Stam”) / Βάιος Μπάτρας (“Beatfreak”) / Χαρίλαος Φουντάς (“Probs”) / Γρηγόριος Τσαμαδίας (“GT Beatboxer”) / Elis Risto (“Elis”) / Δημήτριος Φιλιππίδης Μιλτιάδης Δούκας (“Mak”) / Αλέξανδρος Θεοδωρίδης (“Xander”) / Ιωάννης Διακίδης (“Jodiak”) Κωνσταντίνος Παπουρτζής (“Κάπα Πι”) / Dj Funkonami (Turntables) / Μιράν Τσαλικιάν (Μπουζούκι) / Αλέξιος Γεωργαλής (Didgeridoo)

SUSHI BAR – ΠΛΑΤΕΙΑ ΒΑΡΝΑΒΑ / SUSHI BAR – VARNAVA SQ.

Jazz Ώρα έναρξης: 21:00

Cosa Nostres

ΕΝ ΔΕΛΦΟΙΣ - ΚΟΛΩΝΑΚΙ / EN DELPHIS - KOLONAKI

Swing party 30ς - 40ς - 50ς Ώρα έναρξης 22:30

CAMP - ΠΛATEIA ΚΟΤΖΙΑ / CAMP - KOTZIA SQ.

Dj set resident dj, Ώρα έναρξης 22:00

SIX DOGS (Aβραμιωτου 6-8)

Folk, Country Ώρα έναρξης 20:00

Dustbowl / The Noise Figures / Kojak with a Kodak / Appalachian Cobra Worshipers / Whitlows / Τhe Western Ramblers

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΚΛΟΥ & ΠΛΑΤΕΙΑ ΒΑΡΝΑΒΑ / PEDESTRIAN PROKOU & VARNAVA SQ.

Ακουστικό Βαρνάβα Café Ώρα έναρξης: 21:00

Joanna Drigo

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΚΛΟΥ / PEDESTRIAN PROKOU

(Ποιότητα Παλιακής)

Ακουστικό Ώρα έναρξης: 21:00

Ξεκούρδιστοι

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΕΡΑΤΟΣΘΕΝΟΥΣ / PEDESTRIAN ERATOSTHENOUS

(Kallimarmarocks, Colibri)

Ακουστικό Ώρα έναρξης: 21:00

Λεωνίδας Μαριδάκης

ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ & ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟΜΟΥΣΕΙΟ / BYZANTINE & CHRISTIAN MUSEUM

΅World fusion, percussion Ώρα Έναρξης: 21:00

Πέτρος Κούρτης & Drumvoice / The Athens Experiment

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ / THURSDAY 21TH OF JUNE

ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ / SYNTAGMA SQUARE

Reggae Ώρα έναρξης: 19:00

Dub-Wise HiFi Mashdown45 (GR) / MistaOperator (GR) / Anna Mystic (GR) /Jah Shortie / Dub Providers,Nuff-Powa label (U.K.) / A.M.P. OUTERNATIONAL (GR) / live dub show

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΛΑΥΘΜΩΝΟΣ / KLAFTHMONOS SQ.

Σε συνεργασία με την Athens Voice Ώρα έναρξης:18:00

Rock, Electro, Jazz-Opera, Trip-Hop,Pop, Folk

The Liarbirds, Space Blanket, Opera Chaotique, Yianneis, My Wet Calvin, Lee Burton.

ΠΛΑΤΕΙΑ ΒΑΡΝΑΒΑ / VARNAVA SQ.

Ακουστικό, Ροκ Ώρα έναρξης 19:00

Χορωδία 3ου Δημοτικού Σχολείου Αθηνών / Dicktators / Tequila Kseftila

Προφίλ / Βαγγέλης Μαρκαντώνης / Klein Mein

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ - BLOOSITE SPECIFIC / MONASTIRAKI SQ. - BLOOSITE SPECIFIC

Conceptual techno / african sounds / Dubstep / tech house/nu-disco Ώρα έναρξης: 17:00 Terranga Beat / Bomba Energia Soundsystem / Dimitris Tsiamis / Dot Message / Slydex & Hiori (Modal Analysis) / Natalie / BeAcause Καθ'όλη την διάρκεια θα γίνονται: Video Projections / Video installations / Street dancing performances

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ – LOOP / ASOMATON SQ.- LOOP

Hλεκτρονική μουσική, Dub, Trip Hop, Dubstep, Drum and Bass, House, Electro house, Techno Nu Disco Ώρα έναρξης 17:30

Lucien Dubazz / Playwright / Ign. Dub / Dr Nek / G Santas / Spiros Pappas / Mr Mario / Thano Vessi / K Georgopoulos / Yanman & Lusty Apricot / Dj Pascal / Alex Dimou / Mikele

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ / NATIONAL GARDEN

Χορωδιακή Μουσική Ώρα έναρξης:18:00

Κρατική Ορχήστρα Αθηνών

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΤΑΚΟΥΖΗΝΟΣ Εισαγωγή από την Αρετούσα των Αθηνών, GEORGES BIZET

Αποσπάσματα από την όπερα Carmen (Κάρμεν), GIUSEPPE VERDI Εισαγωγή από την όπερα Nabucco (Ναμπούκο), ΛΑΥΡΕΝΤΙΟΣ ΚΑΜΙΛΙΕΡΗΣ Marche Triumphale, ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΚΟΥΚΟΣ Νυχτερινό από την όπερα «Manuel Salinas», JOHANN STRAUSS Εισαγωγή από την οπερέτα Die Fledermaus (Η Νυχτερίδα), EDVARD GRIEG Αποσπάσματα από το Peer Gynt, ΛΑΥΡΕΝΤΙΟΣ ΚΑΜΙΛΙΕΡΗΣ, Danse Orientale GEORGE GERSHWIN Summertime (ενορχήστρωση: Νίκος Βογιατζής),FREDERICK LOEWE

I could have danced all night από το μιούζικαλ “My fair Lady” (ενορχήστρωση: Νίκος Βογιατζής)

Σολίστ: Ινές Ζήκου, μεσόφωνος, Μουσική Διεύθυνση: Ανδρέας Τσελίκας

CAMP - ΠΛATEIA ΚΟΤΖΙΑ / CAMP - KOTZIA SQ.

Dj set resident dj Ώρα έναρξης 22:00

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ - ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ «ΛΙΛΙΑΝ ΒΟΥΔΟΥΡΗ» - ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΑΘΗΝΩΝ /

MUSIC LIBRARY OF GREECE – ATHENS CONCERT HALL

Κλασική Μουσική, Ελληνική Παραδοσιακή Μουσική, Ελαφρό Τραγούδι Ώρα έναρξης 18:00

Κουαρτέτο Εγχόρδων ΥΑΔΕΣ με μέλη της ορχήστρας ΑΣΟΝ / Χορωδίες Ωδείου Κόνταλυ υπό τη διεύθυνση του Μιχάλη Πατσέα και της Ειρήνης Πατσέα / Απηλιώτης Ήχος, συγκρότημα παραδοσιακής μουσικής / «Τραγούδια Γραμμοφώνου» με τους Δαυΐδ Ναχμία (πιάνο), Σία Κοσκινά, Μπάμπη Βελισσάριο και Θάνο Πολύδωρα (τραγούδι) / «Ο κόσμος ανάποδα», η Ομάδα Κοπέρνικος παρουσιάζει ένα παιδικό πρόγραμμα για παιδιά ηλικίας 3-10 ετών

PURE BLISS - ΣΥΝΤΑΓΜΑ / PURE BLISS - SYNTAGMA

Funky Jazz Ώρα έναρξης 21:30

Nicolas Gale και Ρένα Ρασούλη

ΔΕΛΦΙΚΟ ΩΔΕΙΟ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ / DELPHIKO CONSERVATORY - AMPELOKIPI

Κλασική και παραδοσιακή μουσική, έντεχνο ελληνικό και ξένο. Ώρα έναρξης:17.00

Συναυλία των μαθητών του Δελφικού Ωδείου με τη συμμετοχή της καθαριστικής ορχήστρας Άννας Τεμπερικίδη / Οι καθηγητές του Δελφικού Ωδείου Άρης Λαμπάτος-βιολί, Νίκος Αθανασάκης-κιθάρα, Αγγελική Τραζέν-πιάνο και βιολί, Βέρα Δημοπούλου-πιάνο, Δημήτρης Ουρανό-κρουστά και ντραμς, Ματούλα Πάντζιου -τραγούδι κ.ά / Φίλοιστρον / Δώσε Θάρρος στο Χωριάτη / FFM .

ΙΔΡΥΜΑ Β. & Μ. ΘΕΟΧΑΡAΚΗ / B & M Theocharakis Foundation Tango recital για πιάνο και χρωματική φυσαρμόνικα Ώρα έναρξης: 21:00 Μάριος Στρόφαλης, Κώστας Βλαχόπουλος

ΓΑΛΛΙΚΟ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΑΘΗΝΩN / FRENCH INSTITUTE ATHENS

Jazz Ώρα έναρξης: 20.30

Clément Himbert jazz σαξόφωνο

Sylvain Rifflet, κλασικό σαξόφωνο

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΒHΣΣΥΝΙΑΣ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ / AVISSINIAS SQ. - MONASTIRAKI

Jazz, Blues, Experimental Ώρα έναρξης 18:00

Moon Caravan / Me Wheathers / Anamateur / Kassetas – Spanos group / Motive Soul / Jam Session

ΙΤ ΤΗΕ PLACE - ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΚΛΕΙΣΟΒΗΣ / ΙΤ ΤΗΕ PLACE - KLEISOVIS PEDESTRIAN ROAD /

Ambient, Downtempo Music Ώρα έναρξης 17:30

Odiolab / Argy Echosense / C.oP / Tasos Stam / George qses / The Mirror /

Fishimself

APERITIF (Καλαμιώτου 4)

Συναυλία Γιώργη Χριστοδούλου Flaneur, Kαλεσμένοι για χορό οι Athens Lindy Hop Ώρα έναρξης 21:00

ΤΕΡΜΑ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΑΓ. ΙΣΙΔΩΡΟΥ, ΛΥΚΑΒΗΤΤΟΣ / AG. ISIDOROS, LYCABETUS House, Electronica Ώρα έναρξης 17:30 STV / Pill Collins / D-Lektic / Visuals by D-Lektic

ΠΑΛΙΑ ΒΟΥΛΗ - ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ / PALIA VOULI – KOLOKOTRONI SQ.

‘90s Ώρα έναρξης 21:00

Dj Set Παναγιώτης Μαχαίρας

ΚΟΥΡΕΙΟ «Ο ΓΙΩΡΓΟΣ», ΙΠΠΟΚΡΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΔΡΟΜΙΟΥ /

Rock ‘n roll Ώρα έναρξης 19:30

Αέρα Πατέρα

INTREPID FOX – ΓΚΑΖΙ / INTERPID FOX - GAZI

Post Punk, Stoner Rοck (Live) Ώρα έναρξης 21:30

Σε συνεργασία με Plenty Projects και Nursery Bookings

Κill Goliath (IRE) / Event Horizon (IRE) / Flipstar

ΛΟΦΟΣ ΦΙΛΟΠΑΠΠΟΥ – ΜΝΗΜΕΙΟ ΠΝΥΚΑΣ

Συμφωνική Ορχήστρα και Μεικτή Χορωδία Δήμου Αθηναίων Ώρα έναρξης: 21:00

Σε έργα: Wolfgang Amadeus Mozart / Ludwig van Beethoven / Gabriel Fauré / Camille Saint-Saëns / Georges Bizet / Σπυρίδων Φιλίσκος Σαμάρας / Διδασκαλία Χορωδίας: Σταύρος Μπερής / Μουσική Διεύθυνση: Ελευθέριος Καλκάνης.

ΛΟΦΟΣ ΦΙΛΟΠΑΠΠΟΥ – ΑΝΔΗΡΟ ΠΙΚΙΩΝΗ

Εργαστήρι Ελληνικής Μουσικής Δήμου Αθηναίων Ώρα έναρξης: 20:30

Σε δημιουργίες της έντεχνης ελληνικής μουσικής και του ελληνικού τραγουδιού σε Διεύθυνση: Χρίστος Χαλκιάς και Τραγούδι: Vivian Daglas – Κωνσταντίνος Μάτσικας

ΛΟΦΟΣ ΦΙΛΟΠΑΠΠΟΥ – BIENNALE (ΝΟΤΙΟΔΥΤΙΚΟ ΛΑΤΟΜΕΙΟ)

Big Band Δήμου Αθηναίων Ώρα έναρξης: 21:30

Σε ένα ρεπερτόριο: από ιστορικές συνθέσεις και ενορχηστρώσεις πρωτοπόρων δημιουργών της Big Band φιλοσοφίας.

ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ, ΙΕΡΑ ΟΔΟΣ 48 ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ, ΑΘΗΝΑ

Ημερίδα- Συζήτηση Στρογγυλής Τραπέζης Ώρα Έναρξης: 09:00 – 14:00

H Δημιουργική Οικονομία υπό το πρίσμα του Πολιτισμού

(Περιορισμένος αριθμός θέσεων. Επιβεβαίωση συμμετοχής στο e-mail: info@europeanmusicday.gr )

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΤΙΙΚΗ) / AGIOS DIMITRIOS (ATTICA)

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΜΕΤΡΟ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Τζαζ, Ώρα έναρξης 12.00

Τζαζ σχήμα του Δημοτικού Ωδείου Αγ. Δημητρίου

ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΤΑΘΜΟΥ ΜΕΤΡΟ ΔΑΦΝΗΣ (ΕΞΟΔΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ)

Ροκ και εναλλακτική ελληνική μουσική, Ώρα έναρξης 19.00

Celuta Red / After Save / Γιάννης Σταθόπουλος / Δημήτρης Λάμπος / Dark Lights

ΑΓΡΙΝΙΟ / AGRINIO

ΤΡΙΤΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ / TUESDAY 19TH OF JUNE

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΗΛΙΑ ΗΛΙΟΥ

D.J.’s Open Air Line Up Μουσική Ώρα έναρξης 21:00

Μια μουσική συνάντηση με αφορμή τη γιορτή της μουσικής.

10 μουσικοί παραγωγοί ( D.J. ) της πόλης μας , μας ταξιδεύουν από

Μουσική σε Μουσική και από Χώρα σε Χώρα

ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ / WEDNESDAY 20TH OF JUNE

ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΗΜΑΔΗ

Rock Μουσική Ώρα έναρξης 21:00

Ωδείο Σύγχρονης Τέχνης Κατερίνας Παπαδημητρίου

Συναυλία Rock Μουσικής με την Ορχήστρα Σύγχρονης Μουσικής με τους σπουδαστές και καθηγητές του Ωδείο Σύγχρονης

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ/THURSDAY 21TH OF JUNE

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΤΡΙΚΟΥΠΗ

Funk, Latin, Jazz, Έντεχνη Ώρα έναρξης 11:00

Συναυλία με το funk σχήμα Blue mood / Big Band της Φιλαρμονικής του Δήμου Αγρινίου / Συναυλία Jazz με την με την Big Band της Φιλαρμονικής του Δήμου Αγρινίου / Μηδέν Άγαν / Συναυλία βασισμένη στην έντεχνη και λαϊκή ελληνική μουσική με μια διαφορετική απόδοση που αγγίζει την ελληνική παράδοση.

ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΙΝΤΡΙΒΑΝΙ

Παραδοσιακή, World, Εthnic Ώρα έναρξης 19:30

Παραδοσιακή ορχήστρα Δήμου Αγρινίου / Μουσικό σχήμα ‘Ατροπον

ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ

Jazz, Latin, Classic, Ελληνική έντεχνη, Παραδοσιακή και Λαϊκή Μουσική Ώρα έναρξης 21:00

Ορχήστρα Ποικίλης Μουσικής του Δήμου Αγρινίου / Συναυλία με την Ορχήστρα Ποικίλης Μουσικής της Φιλαρμονικής του Δήμου Αγρινίου (Την Ορχήστρα αποτελούν 70 Νέοι Μουσικοί με πνευστά , κρουστά και έγχορδα όργανα συμμετέχουν 15 τραγουδιστές και τραγουδίστριες σε ένα ποικίλο πρόγραμμα)

Την ορχήστρα Διευθύνει ο Αρχιμουσικός Βασίλειος Κ. Κονήδας

ΑΜΑΛΙΑΔΑ / AMALIADA

ΤΡΙΤΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ / TUESDAY 19TH OF JUNE

ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΣΚΑΚΙΕΡΑ

Gr Rock, Punk, Ska, Hardcore, Rock, Metal Ώρα έναρξης 18:00

In Vivo / 4/4 / Anonymous / Cell For Sale / Rogues

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

Electro Pop, Gr Pop, Indie, Sunshine Pop, Post Rock, Folk Ώρα έναρξης: 21:00

Papercut (Αθήνα) / Kyrios K (Αθήνα) / Liarbirds (Αθήνα) / Yuri’s Accident (Αθήνα) / Dusk (Αθήνα)

ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ / WEDNESDAY 20TH OF JUNE

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

Gr Pop, Indie, Progressive Rock Ώρα έναρξης: 21:00

Alert (Αθήνα) / Thanasis Karampinas & Ananipsis (Αθήνα) / Singapore Sling / Mike ‘n Malory (Πύργος) / In Vivo

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΠΕΛΟΓΙΑΝΝΗ

Κλασσική, μοντέρνα μουσική Ώρα έναρξης: 11:00

Ωδεία και μουσικοί στο δρόμο (Αμαλιάδα)

Κ.Α.Π.Η. ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

Παραδοσιακή μουσική, χορός Ώρα έναρξης: 20:00

Η ορχήστρα της παρέας (Θ. Σωτηρόπουλος, Α. Λάβδας, Σ. Καψοκοίλης, Γ. Κάκιας)

ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

Έκθεση φωτογραφίας με θέμα "Ανθρώπινες Σχέσεις" από την ομάδα εφήβων μαθητών Αμαλιάδας που συστάθηκε στα πλαίσια του χώρου εναλλακτικών δραστηριοτήτων για νέους του Κέντρου Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Π.Ε. Ηλείας "Παρεμβάσεις" / Γίνε ο star της γιορτής από το Δίκτυο Αφύπνισης Πολιτών. Βγάλε μια φωτογραφία με τους φίλους σου, στειλ’ την στο westeumusicday@gmail.com μαζί με τα στοιχεία σου και μπες στην κλήρωση για ένα δώρο έκπληξη!

ΑΝΤΙΠΑΡΟΣ / ANTIPAROS

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ / THURSDAY 21TH OF JUNE

ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΑΝΤΙΠΑΡΟΥ

Ροκ Έντεχνο Ώρα έναρξης 20:00

Empty Pockets

YAM TROPICAL COCKTAIL BAR

Funky Breaks, Hip-Hop, Reggae Mαsh-ups Ώρα έναρξης 22:00

Djs Tony Z & WhoAmI

ΒΟΛΟΣ / VOLOS

ΤΡΙΤΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ / TUESDAY 19TH OF JUNE

ΘΕΡΙΝΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ Ν.ΙΩΝΙΑΣ

Πανηγυρική αποχαιρετιστήρια συναυλία του μαέστρου Γιώργου Καρυδάκη Ώρα έναρξης 21:00

Φιλαρμονική Δήμου Βόλου (Διεύθυνση: Γιώργος Καρυδάκης) / Xoρωδία των Εκπαιδευτικών Ν. Μαγνησίας / Βολιώτικη Χορωδία (Διεύθυνση: Στάσα Τζάλα) / Πολυφωνική Χορωδία Δήμου Βόλου (Διεύθυνση: Γιάννης Καρκάλας) / Έκτακτη τιμητική συμμετοχή: Μανώλης Λιδάκης

ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ / WEDNESDAY 20TH OF JUNE

ΣΤΕΝΟ ΣΚΕΝΔΕΡΑΝΗ

Ανοιχτή milonga, Puerto del Tango, NovaFm106 Ώρα έναρξης 21:00

Χορός tango, latin (DJ set),

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ/THURSDAY 21TH OF JUNE

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΩΔΕΙΟ ΒΟΛΟΥ

Κλασική, Ακουστική (Live) Ώρα έναρξης 20:30

Σε συνεργασία με το Δημοτικό Ωδείο Βόλου / Σύνολο φλάουτων «Κένταυλος» / Μικτό Σύνολο Δωματείου Νεων «Χαμαιλέων» / Σύνολο Κρουστών Οργάνων «Δρυοκολάπτες»

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΤΑΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗ

Ska, Blues, Rock (Live & DJ set) Ωρα έναρξης 21:00

Σε συνεργασία με το Coffee Bar Elefantas και το Μεζεδοπωλείο Σβόλος

Big Nose Attack (Αθήνα) / Ι Against I

ΣΤΕΝΟ ΧΑΤΖΗΑΡΓΥΡΗ

Rock (DJ set) Σε συνεργασία με το Wizard Bar (Χατζηαργύρη 6, Ιάσονος) Ώρα έναρξης 22:00

Party “Τhe history of Εuropean Rock”

ΚΟΥΜΟΥΝΔΟΥΡΟΥ

Βlues, Jazz (Live) Σε συνεργασία με το Poco Pico Ώρα έναρξης 23.30

Τhe Old Friends unplugged session / Volos Jazz Τrio

ΠΛΑΤΕΙΑ ΠΑΛΑΙΩΝ

Tech-house, Electro (DJ Set) Σε συνεργασία με το Posh Bar Ώρα έναρξης 23.00 Pan (Aθήνα) / Static (Αθήνα) / Chevy (Αθήνα)

ΣΤΕΝΟ ΓΡΑΒΙΑΣ

Freestyle/ Hip hop (DJ set) Σε συνεργασία με το Βar Mανιτού Ώρα έναρξης 23.30 Dr.Minus / Live act: InDAbox feat. Ανάρχων +Ιδεώδης Τιμωρός / PaSuPaTa / InTHEbox

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ / FRIDAY 22TH OF JUNE

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΕΩΣ

“Μεταμορφώσεις” street festival, Έντεχνο, Ροκ, Παραδοσιακό Σε συνεργασία με το ΔΟΕΠΑΠ

Ώρα έναρξης 19:00

Διαλέξεις, θέατρο, παιδικά εργαστήρια, προβολές, εικαστικά, Live μουσική

Έναρξη παρέλασης κρουστών CaraCatu προς άλλα σημεία εκδηλώσεων

Αντίθεσις / Πάρης Μιχαλόπουλος & Unique / Ζαμάν

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (ΠΕΔΙΟΝ ΑΡΕΩΣ)

Rock n roll, Punk, Ελληνικό ροκ (Live) Ώρα έναρξης 20.30

Band Fatale / Mr Highway / Ten Days Project (Λάρισα) / Puta Misery (Αθήνα) / Roundlights (Θεσσαλονίκη) / Λεωνίδας Μπαλάφας (Αθήνα)

ΣΤΕΝΟ ΓΡΑΒΙΑΣ

Hip Hop/ Breaks&Beats (Live & DJ set) Σε συνεργασία με το Βar Mανιτού

Ώρα έναρξης: 23.30 MmmHmm / Pad Trio feat. Elephant Phinix (BEATQUICK, Αθήνα) / J.Melik / KillEmil / Billa Qause

ΠΛΑΤΕΙΑ ΠΑΛΑΙΩΝ

Dancehall, Mashup, Hip Hop (DJ set) Σε συνεργασία με το Posh Bar Ώρα έναρξης: 23.30

Boogie Rockaz (Λάρισα) / I Against I Killatunes / Dj Butcher feat. Στέλιος Χατζηκαλέας live trumpet (Αθήνα)

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΚΟΥΜΟΥΝΔΟΥΡΟΥ

Balkan, Freestyle, Rock, Alternative, Beat (Dj set),Εlectronic Σε συνεργασία με το Hookah Bar

Ώρα έναρξης 20.30

Deaf.S / Dj Alex Afanas (Aθήνα) / Neon & Xenon present ‘Soundscapes_machina’

Σε συνεργασία με Grooοve bar και BΟ bar

Dj Sirodote / Χρήστος Λιούρης (Perfect Radio 103.3)*local

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΤΑΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗ

Beats/ electronica (Live & Dj Set) Σε συνεργασία με το cafe bar Elefantas και το μεζεδοπωλείο Σβόλος (DJ set) Ώρα έναρξης 21:00

Αdmad (Αθήνα) / Spaced Cowboy (Αθήνα) / Fantastikoi Hxoi (Αθήνα)

ΣΑΒΒΑΤΟ 23 ΙΟΥΝΙΟΥ / SATURDAY 23RD OF JUNE

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (ΠΕΔΙΟΝ ΑΡΕΩΣ)

Ska/ Punk/ Rock (Live), After party: Dubstep/ Drum & Bass (Dj set) Ώρα έναρξης 20.30

Περσινά Ξυνά Σταφύλια (Βέροια) / Sky Pup (Λάρισα) / Kill Goliath (IRE) / Event Horizon (IRE)

Middle Fingers High (Αθήνα) / Μοnovine (Πάτρα) / Lost Bodies (Αθήνα) / Camelorg (Θεσσαλονίκη) / Disphonia (Αθήνα) / local DJs

AΥΛΗ ΤΣΑΛΑΠΑΤΑ

Electronica, Blues, Funk (Live) Σε συνεργασία με το Aββαείο Ώρα έναρξης 21:00

Walking Blues Sessions / Pan Pan (Αθήνα) / Killinnonsense (Θεσσαλονίκη) / D.F. (Αθήνα)

ΣΤΕΝΟ ΓΡΑΒΙΑΣ

Reggae/ dubstep/ freestyle (DJ set) Σε συνεργασία με το Βar Mανιτου Ώρα έναρξης 23.30

Reggaelize in Dub (Aθήνα) / 4 Dub Vibes / Monetrik (Carnibal records)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΠΑΛΑΙΩΝ

Ηouse, Βeats, Hip-hop (DJ set) Σε συνεργασία με το Posh Bar Ώρα έναρξης 23.30

Atsou / GottaProvedemWrong / Thomey Bors (Αθήνα) / Petit Bear (Αθήνα)

ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ στο πλαίσιο Ευρωπαϊκής Γιορτής της Μουσικής

Τρίτη 19 μέχρι Σάββατο 23 Ιουνίου, μεταφερόμενο μουσικό stage από 12θέσιο ποδηλατούμενο bar σε συνεργασία με το BEER BIKE HELLAS. Έναρξη κάθε απόγευμα στις 19:00 στο Ηρώων στην παραλία και βόλτα από τα σημεια εκδηλώσεων.

Πέμπτη 21 Ιουνίου: Μουσική Ποδηλατοδρομία Βόλου– έναρξη 21:00 στο προαύλιο Ι.Ν. Αγίου Νικολάου, κατάληξη στα Παλαιά Βόλου.

Παρασκευή 22 Ιουνίου στον πεζόδρομο Μεταμορφώσεως: παρέλαση αφροβραζιλιάνικων κρουστών σε συνεργασία με την ομάδα CaRaCaTU με ώρα έναρξης στις 19:00 (στο πλαίσιο του «Μεταμορφώσεις» street festival) κ περίπατο στους χώρους εκδηλώσεων.

ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ / DIDIMOTICHO

ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ / WEDNESDAY 20TH OF JUNE

ΜΕΤΑΞΑΔΕΣ, ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΧΩΡΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Δημοτικά Θράκης – Λαϊκά, Ώρα έναρξης 20.30

Μουσικό γλέντι με το συγκρότημα η Παράδοση (Διδυμότειχο)

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ / THURSDAY 21TH JUNE

ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ, ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ

Ethnic μουσική, Ώρα έναρξης 09:00 -13.00.

Dj set με μουσική και ήχους από όλο τον κόσμο μέσα στην αγορά από την MSF productions (Διδυμότειχο)

ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ

Dance, Electro, Techno, Trance, House & Έντεχνη μουσική, Ώρα έναρξης 18.30.

Dj sets Βούλγαρη Χριστίνα, Τανάσκος Βαλάντης, Ηρακλής Άλεξ, Βαργιαμίδης Σίμος

και με live εμφάνιση σε έντεχνη μουσική οι Αδελφοί Παπαδόπουλοι

ΠΛΑΤΕΙΑ ΗΡΩΩΝ

Dance, Electro, Techno, Trance, House μουσική, Ώρα έναρξης 18.30.

Dj sets Καλοδημίδης Αλέξανδρος, Δανιηλάκης Μιχάλης, Τοπαλούδης Χρήστος, Menillo, Μερτζιάνης Νίκος (τοπικοί djs)

ΠΑΡΚΟ ΕΝΑΝΤΙ ΔΑΣΑΡΧΕΙΟΥ – ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

Δημοτικά Θράκης - Λαϊκά - Έντεχνη - Rock μουσική, Ώρα έναρξης 19.00.

Συμμετέχουν: Silver Rose (Ορεστιάδα). Solo με μπουζούκι ο Πάλλας Αθανάσιος Χρυσοβαλάντης (Διδυμότειχο).

Λίτσα Γκιντίδου, Δημοσθένης Αρχοντούλης και φίλοι.Η Παράδοση (Διδυμότειχο)

ΡΗΓΑ ΦΕΡΑΙΟΥ, ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΝΟΣΤΟΣ

Παλιό Ρεμπέτικο, Ώρα έναρξης 21.00

Ταβρίδης Γιώργος και η παρέα του.

ΜΑΝΔΑΛΙΔΟΥ, ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ MUSIC BAR ROXANNE

Rock, Blues, Alternative Rock μουσική, Ώρα έναρξης 21.00

ΒΑΣ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ CAFÉ BAR PRIVE

Disco, Electro, Pop, Ελληνική μουσική, Ώρα έναρξης 21.00

ΒΑΣ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ CAFÉ BAR ΜΟΤΙΒΟ

Έντεχνη μουσική, Ώρα έναρξης 21.00

ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ, ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ CAFÉ BAR NEW YORK

R’n’B, House μουσική, Ώρα έναρξης 21.00

ΜΠΕΓΕΤΗ, ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ CAFÉ BAR MALL

Electro, House μουσική, Ώρα έναρξης 21.00

ΜΠΕΓΕΤΗ, ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ CAFÉ BAR MONROE’S

Electro, House μουσική, Ώρα έναρξης 21.00

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ / FRIDAY 22ND OF JUNE

ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ, ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΧΩΡΟ

Δημοτικά Θράκης - Έντεχνη – Λαϊκά, Ώρα έναρξης 20.00

Σωματείο Παραδοσιακών Μουσικών Θράκης, Ιωάννης Δούκας Βατατζής.

Λίτσα Γκιντίδου και Δημοσθένης Αρχοντούλης

ΔΟΜΟΚΟΣ / DOMOKOS

ΤΡΙΤΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ / TUESDAY 19TH OF JUNE

ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΧΡΗΣΕΩΝ ΛΥΚΕΙΟΥ-ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΔΟΜΟΚΟΥ

Jazz Ώρα έναρξης 19:30

Σπύρος Γουρνάς (σαξόφωνο) (Εκκάρα)

Γιώργος Κυπραίος (πλήκτρα) (Στυλίδα)

ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΧΡΗΣΕΩΝ ΛΥΚΕΙΟΥ-ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΔΟΜΟΚΟΥ

Έντεχνο τραγούδι (μελοποιημένα ποιήματα) Ώρα έναρξης 20:30

PULSAR :Κώστας Νέλλας (κλασική κιθάρα, ενορχήστρωση) (Λαμία) Ελένη Ντόντου (Τραγούδι) (Λαμία) Πέπη Παπαμίχου (φλάουτο, φωνητικά) (Λαμία) Γιάννης Συγγούνης (κοντραμπάσο, φωνητικά) (Λαμία) Λευτέρης Σταμέλος (κρουστά) (Λαμία)

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΝΕΟΥ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΟΥ

Λαϊκά, Νησιώτικα, Δημοτικά Ώρα έναρξης 21:30

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠ΄ ΤΟ ΔΟΜΟΚΟ : Πολύβιος Κασιδόπουλος (τραγούδι) (Δομοκός)

Δημήτριος Κεφαλάς (μπουζούκι) (Δομοκός) Θεόδωρος Ράμμος (τύμπανα) (Ομβριακή)

Ηλίας Ράμμος (κιθάρα) (Ομβριακή) Θεόδωρος Παπαδογιάννης (πλήκτρα-συνθεσάιζερ) (Πουρνάρι) Παναγιώτης Τσούκας (Δημοτικό τραγούδι) (Λαμία) Γιάννος Τολιόπουλος (κλαρίνο) (Άνω Αγόριανη) Χαράλαμπος Μπαρμπούνης (μπάσο) (Υπάτη) και ο Γιώργος Σταθόγαμβρος (τραγούδι) (Δομοκός)

Έκθεση Ζωγραφικής –Αγιογραφίας

ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΧΡΗΣΕΩΝ ΛΥΚΕΙΟΥ-ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΔΟΜΟΚΟΥ

Ώρα έναρξης 10:30- 13:30 και 18:00 – 22:00

Συμμετέχουν με έργα τους οι καλλιτέχνες:

Κατερίνα Γάκα (Βαρδαλή) / Χριστίνα Ζάρπα (Νέα Μάκριση) / Νικόλαος Κουλουμπρούκας (Δομοκός) / Αθανάσιος Παπάς (Άνω Αγόριανη) / Νικόλαος Ρίζος (Μακρυρράχη) / Νίκη Στεργιοπούλου (Ομβριακή)

ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ / WEDNESDAY 20TH OF JUNE

ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΟΜΟΚΟΥ

Λαϊκή- Ρεμπέτικη Μουσική Ώρα έναρξης 20:30

Ιωάννης Λάγγας (τραγούδι, μπουζούκι, κιθάρα) (Εκκάρα) Δημήτριος Γαλώνης (μπουζούκι) (Λαμία) Λάζαρος Κουταλίδης (κιθάρα) (Λαμία)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΟΜΟΚΟΥ

Λαϊκά, Νησιώτικα, Δημοτικά Ώρα έναρξης 22:30

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠ΄ ΤΟ ΔΟΜΟΚΟ: Πολύβιος Κασιδόπουλος (τραγούδι) (Δομοκός)

Δημήτριος Κεφαλάς (μπουζούκι) (Δομοκός) Θεόδωρος Ράμμος (τύμπανα) (Ομβριακή)

Ηλίας Ράμμος (κιθάρα) (Ομβριακή) Θεόδωρος Παπαδογιάννης (πλήκτρα-συνθεσάιζερ) (Πουρνάρι) Παναγιώτης Τσούκας (Δημοτικό τραγούδι) (Λαμία) Γιάννος Τολιόπουλος (κλαρίνο) (Άνω Αγόριανη) Χαράλαμπος Μπαρμπούνης (μπάσο) (Υπάτη)

και ο Γιώργος Σταθόγαμβρος (τραγούδι) (Δομοκός)

ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΧΡΗΣΕΩΝ ΛΥΚΕΙΟΥ-ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΔΟΜΟΚΟΥ

Έκθεση Ζωγραφικής –Αγιογραφίας Ώρα έναρξης 10:30- 13:30 και 18:00 – 22:00

Συμμετέχουν με έργα τους οι καλλιτέχνες:

Κατερίνα Γάκα (Βαρδαλή) / Χριστίνα Ζάρπα (Νέα Μάκριση) / Νικόλαος Κουλουμπρούκας (Δομοκός) / Αθανάσιος Παπάς (Άνω Αγόριανη) / Νικόλαος Ρίζος (Μακρυρράχη) / Νίκη Στεργιοπούλου (Ομβριακή)

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ / THURSDAY 21TH JUNE

ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΟΜΟΚΟΥ

Rock, Metal Ώρα έναρξης: 20:00

FURY: Έφη Παγώνη (κιθάρα) (Eκκάρα) Γιώργος Μάργαρης (κιθάρα) (Eκκάρα) Στέλλιος Μάργαρης (μπάσο, φωνητικά) (Eκκάρα) Ελένη Βλαχοπούλου (φωνή, κιθάρα) (Eκκάρα)

Νίκος Δαλιάνης (ντραμς) (Eκκάρα)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΟΜΟΚΟΥ

Παραδοσιακή-Λαϊκή Μουσική (Μουσικό Σχολείο Λαμίας), Ώρα έναρξης: 21:15

Μυρτώ Κασσωτάκη (Υπεύθυνη Μουσικού Συνόλου, Μπουζούκι, Τραγούδι) Παρασκευή Ζαγγογιάννη (Τραγούδι, ζήλια) Κωνσταντίνος Ζανιάς (κιθάρα, τραγούδι) Σοφία Θεοδώρου (τραγούδι, ντέφι) Αθανάσιος Καλτσάς (μπουζούκι, τραγούδι) Μαρία Παπαποστόλου (πλήκτρα) Τριαντάφυλλος Μπλούκας (κρουστά) Απόστολος Κουρέλης (κλαρίνο) Ευστάθιος Κατόπης (παραδοσιακό τραγούδι)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΟΜΟΚΟΥ

Ελληνικό Ροκ Ώρα έναρξης 23:15

Kρυστάλλινα Ρόδα : Αντώνης Ζαβός (κιθάρα, φωνή) (Ομβριακή) Δημήτρης Μπαμπαλίκης (ντραμς) (Λαμία) Αθανάσιος Περλεπές (κιθάρα) (Λαμία) Παναγιώτης Ευαγγελίου (μπάσο) (Λαμία) Γιώργος Στεφανής (πλήκτρα) (Λαμία)

Έκθεση Ζωγραφικής –Αγιογραφίας

ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΧΡΗΣΕΩΝ ΛΥΚΕΙΟΥ-ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΔΟΜΟΚΟΥ

Ώρα έναρξης 10:30- 13:30 και 18:00 – 22:00

Συμμετέχουν με έργα τους οι καλλιτέχνες:

Κατερίνα Γάκα (Βαρδαλή) / Χριστίνα Ζάρπα (Νέα Μάκριση) / Νικόλαος Κουλουμπρούκας (Δομοκός) / Αθανάσιος Παπάς (Άνω Αγόριανη) / Νικόλαος Ρίζος (Μακρυρράχη) / Νίκη Στεργιοπούλου (Ομβριακή)

ΖΑΧΑΡΩ / ZACHARO

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ / THURSDAY 21TH OF JUNE

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΖΑΧΑΡΩΣ

Gr Pop, Indie, Progressive Rock Ώρα έναρξης: 21:00

Alert (Αθήνα) / Thanasis Karampinas & Ananipsis (Αθήνα) / Singapore Sling / Mike ‘n Malory (Πύργος)

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / THESSALONIKI

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ / THURSDAY 21TH OF JUNE

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ

Swing – Hip Hop, Ώρα έναρξης 18:00 – 23:00

Lindy Hoppers / Trio Con Loopita / Dispero / Φ.Π.Α. / Atary

BLOCK 33

Funk –Soul - Rock, Ώρα έναρξης 21:00 – 03:00

Edit Presents / Universal Trilogy / Fiber / Nasa Funk / Speakeasies / Soul Fire / Μαύρη / Μαγιονέζα / Εκμέκ / Μπάμπης Μπατμανίδης / Charlie Was Brown

ΔΙΕΘΝΗΣ ΕΚΘΕΣΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

DJ's FESTIVAL, Ώρα έναρξης 12:00 – 24:00

Urban Complex

ΛΕΥΚΟΣ ΠΥΡΓΟΣ

Reggae – Blues – Rock Ώρα έναρξης 18:00 – 23:00

One Drop Forward / The Gang / Kazoo / King Be / Restart Band

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

Δράσεις, Ώρα έναρξης 11:00 – 13:00

Κινητό Σχολείο – Mobile School (ΑΡΣΙΣ και PRAKSIS)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΘΩΝΟΣ

Ρεμπέτικο - Ethnic, Ώρα έναρξης 18:00 – 23:00

Αγάθωνας / Αλέξης Βαλάσσης / Ανφάν Γκατέ – Ρεμπέτικη κομπανία / Γιώργος Γεωργόπουλος – Βιρτουόζος στο σύγχρονο μπουζούκι / Συγκρότημα Ελπίδα - Παραδοσιακή Αφγανική Μουσική

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ

Ορχηστρικό, Ώρα έναρξης 20:30

Σύνολο Κρουστών Κρατικού Ωδείου Θεσσαλονίκης

ΝΕΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ

Κλασσική - Πολυφωνική, Ώρα έναρξης 21:30

Σύνολο με βιολιά Κρατικού Ωδείου Θεσσαλονίκης

Πλειάδες

ΒΑΛΑΩΡΙΤΟΥ – ΠΛΑΤΕΙΑ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟΥ

Κρουστά, Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Κρούση

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ Α.Π.Θ.

Μουσική Βραδιά, Ώρα έναρξης 19:00 – 22:00

Σύλλογος Αποφοίτων

ΜΟΥΣΕΙΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΑΣ

Επίσκεψη στο μουσείο – δράσεις Ώρα έναρξης 10:00 – 20:00

Σωματείο Παλαιοπωλών Καταστηματαρχών Θεσσαλονίκης

ΜΟΥΣΕΙΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΑΣ – Δ.Ε.Θ.

50΄s – 60's, Ώρα έναρξης 12:00 – 18:00

Κονγκαλίδης Λευτερής

Ι.Π.ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ / MESSOLOGI

ΤΡΙΤΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ / TUESDAY 19TH OF JUNE

ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ AVANT GARDE / AVANT GARDE MULTIVENUE

Φωτογραφική Λέσχη Μεσολογγίου (ΦΩΤΟ.ΛΕ.ΜΕ) Ώρα Έναρξης: 21:00

Εγκαίνια Έκθεσης Φωτογραφίας με θέμα «Μουσικοί και μουσική μέσα από τον φωτογραφικό φακό». Διάρκεια έκθεσης 19-24/6

ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ / WEDNESDAY 20TH OF JUNE

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ / CENTRAL SQUARE

Rock, Έντεχνο Ώρα Έναρξης: 17:30

The Pineapples / Jajoul Beer Pistols / Κρυστάλλινα Όνειρα

Μετά το τέλος των συναυλιών οι «Ποδηλάτες Μεσολογγίου» διοργανώνουν ποδηλατοδρομία από την κεντρική πλατεία στο λιμάνι, όπου θα διεξαχθεί beach party.

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΡΑΖΗ ΚΟΤΣΙΚΑ / RAZI KOTSIKA PEDESTRIAN AREA

World music, Ethnic Ώρα Έναρξης: 12.00

Άτροπον (Αγρίνιο)

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΡΑΖΗ ΚΟΤΣΙΚΑ / RAZI KOTSIKA PEDESTRIAN AREA

Έντεχνα, Παραδοσιακά, Variete Ώρα Έναρξης: 20.00

Belle Epoque (Πάτρα) / Μηδέν Άγαν (Αγρίνιο, Μεσολόγγι)

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ / THURDSAY 21ST OF JUNE

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ / CENTRAL SQUARE

Metal, Rock, Reggae Ώρα Έναρξης: 18.00

The Prophecy (Αθήνα) / Dream Waves / FoxRot

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΡΑΖΗ ΚΟΤΣΙΚΑ / RAZI KOTSIKA PEDESTRIAN AREA

Soul, Latin, Jazz, Ρεμπέτικο Ώρα Έναρξης: 20.00

Nassia and the V.I.Performers (Πάτρα) / Τα Παλιατζούρια

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ / FRIDAY 22ND OF JUNE

ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ AVANT GARDE / AVANT GARDE MULTIVENUE

Κινηματογραφική Λέσχη Μεσολογγίου Ώρα Έναρξης: 20:00

Προβολή της ταινίας: “Woodstock – 3 days of peace and music” / Προβολή μονταρισμένου υλικού με μουσική από τον κινηματογράφο (soundtracks) / Party λήξης Ευρωπαϊκής Γιορτής της Μουσικής – DJ George

ΚΑΒΑΛΑ / KAVALA

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ/THURSDAY 21TH OF JUNE

ΣΥΝΟΙΚΙΑ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

STAGE1:

Opening Dj Set Fiodor Ilic/ Ωδείο Νεάπολις / Μάριος Τσακνάς / Γιώργος Γελαράκης & Stage Band (Θεσσαλονίκη)

STAGE2

Opening Dj Set Μeet SoS / DisplayeD alternitive rock indie rock (Δράμα), Black Snake Moan Blues – ΡΟΚ

KIATO / KIATO

ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ / WEDNESDAY 20TH OF JUNE

Καφέ Vento (παραλία Κιάτου)

Παραδοσιακό Έντεχνο Ώρα έναρξης 21:00

"Γιάλα

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ/THURSDAY 21TH OF JUNE

Πλ. Ελευθερίας (κεντρική σκηνή)

Rock, blues, hip hop, Ώρα έναρξης 21:00

Freska Rock4 / Groovin blue band / RG and t.b law / Thanasimos / Human drum machine / ΝΣ

ΚΙΛΚΙΣ / KILKIS

ΤΡΙΤΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ / TUESDAY 19TH OF JUNE

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ 25’ΜΑΡΤΙΟΥ

classic rock, alternative rock, house, pop, blues,Ώρα έναρξης 19:00

Matisse + Ειρήνη Δούκα (Αθήνα) Frankie / Expe (Θεσσαλονίκη) / The Third Signal

Loizos- p

Έκθεση φωτογραφίας από το τμήμα φωτογραφίας δήμου Κιλκίς- ΟΠΟΝΓΑ

Έκθεση κοσμήματος από τεχνίτες της Πόλης και μαγαζιά.

Ζωγραφιές σε skate από την Αγγελική Παπαδοπούλου.

CAFÉ BAR PUBLIC Από το swing στη rock μουσική.

Έκθεση Illustrations από τον Ηλία Καλπάκα, Ώρα έναρξης 22:30

ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ / WEDNESDAY 20TH OF JUNE

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΙΛΚΙΣ

Jazz,rock,pop,reggae,παραδοσιακή, Ώρα έναρξης 20:30

Παρουσίαση τμημάτων κιθάρας δήμου Κιλκίς-ο.π.ο.ν.γ.α με δάσκαλο τον Γκιγιώμ Σαρποτιέ

(Συμμετοχή στα Ελευθέρια κιλκίς)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΙΡΗΝΗΣ

Κιθαριστικό ντουέτο από τους Αριστοτέλη Μελικιάδη και Γεώργιο Γαβρά, Ώρα έναρξης 20:00

Συμμετοχή συγκροτημάτων του Πολυάνειου Ωδείου Κιλκίς

SPACE MONKEYZ THE BAR

After party dj set: stelreverb, Ώρα έναρξης 22:30

CAFE BAR LOL

house, deep house, electro,Ώρα έναρξης 21:00

Mp Kostas / nepe / Carlitos

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ / THURSDAY 21TH OF JUNE

CAFE BAR LOL

house, deep house, electro, Ώρα έναρξης 21:00

Mp Kosta / nepe /Carlitos (Κιλκίς)

KOMOTHNH / KOMOTINI

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ / THURSDAY 21TH OF JUNE

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΕΡΜΟΥ

Παραδοσιακή μουσική, Ώρα έναρξης 11:00

Εύξεινος ήχος / Χαρχάληδες

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ

Κλασσική μουσική, Ώρα έναρξης 11:00

Φιλαρμονική Δήμου Κομοτηνής

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΡΧ. ΧΡΥΣΑΝΘΟΥ

Κλασσική μουσική, Ώρα έναρξης 18:00

Παιδική ορχήστρα Θρακικού Ωδείου Κομοτηνής

Ορχήστρα ενηλίκων Θρακικού Ωδείου Κομοτηνής

Ορχήστρα εγχόρδων Θρακικού Ωδείου Κομοτηνής

ΠΑΡΚΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Α.Μ.Θ.

Σύγχρονη ποπ & ροκ, Ώρα έναρξης 18:00

Κάτοικοι της σκιάς / Ωδείο Μενέλαος Συκάκης (Φίλιππος Νάκας)

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΑΡΚΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

Σύγχρονη ποπ & ροκ, Ώρα έναρξης 18:00

The End / Μουσικό εργαστήρι «Κιβωτός» / Κοινότητα Νέων Κομοτηνής / Jaja Nova / Boheme the band

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ

Παραδοσιακά Σμυρναίικα και έντεχνο ροκ, Ώρα έναρξης 18:00

Dies / Ραχήλ Τσετινίδου

ΚΥΘΗΡΑ / KYTHERA

ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ / WEDNESDAY 20TH OF JUNE

ΑΓ. ΠΕΛΑΓΙΑ

Παραδοσιακή Λαϊκή Δημοτική Τέχνη Ώρα έναρξης: 20:00

Παραδοσιακοί Χοροί / Εργαστήρι Λόγου Τέχνης και Παράδοσης / Χοροδιδάσκαλος: Ελένη Τζαβάρα / Χορευτικό τμήμα Συλλόγου Αγ.Πελαγίας Χοροδιδάσκαλος: Χριστίνα Βασιλοπούλου Κατσικογιάννη / Επιδείξεις Πολεμικών Τεχνών / Kenpo Karate – Σχολή Παναγιώτη Τσιμπέρη / Θεατρό Θεατρική Ομάδα «Φώς». Απ/σμα από το έργο «Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει». /

Λαϊκή Μουσική / Τοπική Ορχήστρα Κυθήρων: Πέτρος Τσολάκος, Νίκος Κασιμάτης, Κώστας Στάθης, Νικήτας Μεγαλοκονόμος, Γιώργος Καλλίγερος / ΗOΜAROZ / Γιώργος Μαυρογιώργης, Jan Holland, Κώστας Ροζής / Anorymous / Γαβριήλ Ψαρράς, Κώστας Ροζής, Μάικ Καλντάρας, Βαγγέλης Μενεμένης

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ/THURSDAY 21TH OF JUNE

ΑΥΛΑΙΜΩΝΑΣ

Σύγχρονη Σκηνή, Έντεχνο, Indie, Blues, Rock Ώρα έναρξης: 20:00

Μουσικά Σύνολα Φιλαρμονικής Ποταμού / Καλλιτεχνική Διεύθυνση: Στάθης Θεοδωρακάκης

Γιώργος Χρυσαφίτης, Μανος Τριφύλλης, Φώτης Μητρόπουλος, Jan Holland, Anne Marie Hertoghs, Πανταλής Εμμανουήλ, Παναγιώτης Λευθέρης, Θανάσης Τριφύλλης, Γιάννης Κασιμάτης, Όλγα Κακοσίμου, Κώστας Μάστορης, Μάνος Βασιλάκης, Ευδοκία Χρυσοβέργη / Μουσικά σχήματα του Ωδείου Αναγέννηση: Sweet Heaven Βρεττός Σάμιος, Φωτεινή Εμμανουήλ, Μαρίνα Κασιμάτη, Δανάη Δαπόντε, Ερμής Μισιώνης, Ορέστης Φατσέας / Red O.C.E.A.n Κατερίνα Κασσιμάτη, Άλεν Μαγονέζος, Ερμής Μισιώνης, Δημήτρης Πέτσος, Δανάη Δαπόντε, Ορέστης Φατσέας / UnderWaves / Βρεττός Σκλάβος, Αλέξανδρος Γιαννιώτης, Δανάη Δαπόντε, Νίκος Σκλάβος, Παναγιώτης Καψοκοίλης / Altro Mondo / Μαριάννα Φαγογενη, Ειρηνη Πραντσιδη, Μινας Πρωτοψαλτης, Ιακωβος Κουβαρας, Βρετος Σκλαβος, Θεοδοσης Οικονομου / The BLEee-e-e Band

Frank van Hoorn, Michiel Tan, Jan Holland / Ροζ Τετράγωνα Καψούλια / Ευδοκία Χρυσοβέργη, Παναγιώτης Λευθέρης, Michiel Tan, Παύλος Κορωναίος, Κώστας Μάστορης, Μάνος Βασιλάκης

Παράλληλα Δρώμενα:

Βίντεο Προβολές και Slide Show / Αφιέρωμα στους καλλιτέχνες των Κυθήρων

Σύνδεση με την Ομογένεια / Οι εκδηλώσεις θα μεταδοθούν ζωντανά στο διαδίκτυο από τους χορηγούς επικοινωνίας

ΛΑΡΙΣΑ / LARISSA

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ/THURSDAY 21TH OF JUNE

(4 σκηνές σε κεντρικούς πεζόδρομους και πλατείες)

Urban Soundscape (IT, ES, HU, DE, FR, GR)/ Pad Trio ft. Elephant Phinix / V.I.C.

Brasilientina / CaRaCaTu / Κος Μαρκάτος / Puzzle / Salsa Y Sueno / Show Simple / Sky pup / Soto P. / Surfin Luvdolls / THstyle & mc Terror

ΛΕΙΒΑΔΙΑ / LIVADIA

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ/THURSDAY 21TH OF JUNE

ART CAFE ΑΣΤΡΑΔΕΝΗ, Έρκυνας 5 Λιβαδειά

Κλασική Μουσική / Κινηματογραφικά Soundtrack, Ώρα έναρξης 21:30

Τροφώνιο Ωδείο, φωνητικά: Σταυρούλα Πολλάτου, Πιάνο: Κατερίνα Μπότση, Βιολί: Ρεγγίνα Σαρούν, Τσέλο: Ναταλία Σερμπάτα

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ / FRIDAY 22ND OF JUNE

ART CAFE ΑΣΤΡΑΔΕΝΗ, Έρκυνας 5 Λιβαδειά

Blues, Ώρα έναρξης 21:30

Small Blues Trap Φωνητικά - Φυσαρμόνικα, Steel Guitar: Παύλος Καραπιπέρης, Κιθάρα: Παναγιώτης Δάρας, Μπάσο: Λευτέρης Μπέσιος, Τύμπανα: Στάθης Ευαγγελίου

ΣΑΒΒΑΤΟ 23 ΙΟΥΝΙΟΥ / SATURDAY 23rd OF JUNE

ART CAFE ΑΣΤΡΑΔΕΝΗ, Έρκυνας 5 Λιβαδειά

Ampient / Rock, Ώρα έναρξης 21:30

Universe217 - Φωνητικά: Τάνια Λεοντίου,Κιθάρα: Μάνος Γεωργακόπουλος,Μπάσο: Νίκος Παναγιωτόπουλος, Τύμπανα: Μάνος Γιακουμάκης, Τρομπέτα, Πλήκτρα, Φωνητικά: Ελένη Τόλια

ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑ / MONEMVASIA

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ/THURSDAY 21TH OF JUNE

ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑ – ΚΕΝΤΡΟ

Classic Rock / Hard Rock, Ώρα έναρξης 21:30

Gilt / Social Scream / Treisimisi / Dj Set

ΝΑΞΟΣ / NAXOS

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ / TUESDAY 21st JUNE

ΧΑΛΚΙ - ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ / HALKI - MAIN SQUARE

Blues, Avant Guard, Παραδοσιακά Κρητικα, Gypsi Swing

Dr. Albert Flipout's one CAN band Featuring Mickey Pantelous / Α' θέλομε / Cretan Music : A' Thelome / Gadjo Dilo

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ / FRIDAY 22st JUNE

ΧΑΛΚΙ - ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ / HALKI - MAIN SQUARE Rock, Παραδοσιακή μουσική της Ανατολής Jazz + Bossa Nova, Container Rock

Back to Future / Κέλαδος / Duetto per Caso + Javier Rico / Bog Art

ΞΑΝΘΗ / XANTHI

ΤΡΙΤΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ / TUESDAY 19TH OF|JUNE

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)

funk/soul - ελλ. Rock - rock n’ roll, Ώρα έναρξης 19:00 – 22:30

Jazzbanistas Live / Άγγελος Μουρβάτης + Ψυχή / Breathless (Θεσ/νίκη)

ΘΕΡΙΝΟ ΣΙΝΕΜΑ ΟΛΥΜΠΙΑ

Προβολή ταινίας, Ώρα έναρξης 22:00 – 23:30

Cyclown Circus: Ένα τσίρκο στο δρόμο.

(Ένα ερασιτεχνικό μουσικό ντοκιμαντέρ από τον Δημήτρη Σφυρή)

PICASSO BAR

Dj Set, rock n roll, Ώρα έναρξης 22:00 – 24:00

Ghetto Blaster Party

ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ / WEDNESDAY 20TH OF JUNE

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)

Dub/reggae, reggae dancehall sound system, hip hop,ska, Ώρα έναρξης 18:00 – 22:30

Dj set by Antilope (Κομοτηνή) /.Nek ‘Moca Juniors’ Sound System (Καβάλα) / Παράσταση από το τμήμα Capoeira της ΦΕΞ / Approval Junkies «Bilbas / Dj Tyler of the Professional / Sinnerz» Live (Θεσ/νίκη) / Βασίλης Βασιλάτος & Τμήμα Κρουστών της ΦΕΞ (Αθήνα) / Skary Face Live

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΜΑΛΕΤΣΙΔΟΥ (ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΚΑ)

Ακουστικό Live pop/rock, Ώρα έναρξης 22:00 – 23:00

Κατερίνα Πετρίδου Acoustic lice (Θεσ/νίκη)

NOSTOS BAR

Alternative rock/new wave rock, Ώρα έναρξης 22:00 – 23:00

Rockmadness party Dj Set by Skary Raf

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ / TUESDAY 21st JUNE

ΠΑΡΚΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

Sk8 & Bmx show Ώρα έναρξης 12:00 - 14:00

Meeting At The Park (By XRTC) / Practice Sk8 – Bmx / Game Of Sk8 (επίδειξη)

Hip/hop Ώρα έναρξης 18:00 – 22:30

Sk8 Contest

Bmx Contest

Dj Set / live (hip hop)

Graffiti Festival (με θέμα τη μουσική)

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)

Μουσική Συναυλία new wave rock, electronica, pop/rock, Ώρα έναρξης 18:00 – 22:30

7th Frequency (Δράμα), Zalinski Dos feat. Marva Live, Βασίλης Βασιλάτος & Τμήμα Κρουστών της ΦΕΞ, (Αθήνα) / Matisse & Ειρήνη Δόυκα /greggy k Live(Αθήνα)

ΝΤΙΛΙ ΝΤΙΛΙ ΝΤΙΣΚΟΚΑΦΕΝΕΙΟ

Φωτογραφική/μουσική παράσταση, urban/summer sounds, Ώρα έναρξης 22:00 – 23:00

Urban Taste – Tariqante & Γιάννης Τ. - Έκθεση Φωτογραφίας / Dj set – urban/summer sounds.

ΠΑΡΟΣ / PAROS

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ/THURSDAY 21TH OF JUNE

ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟ & ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΚΟ ΠΑΡΟΥ Ροκ, Comedy – Funk, Tech-House – Minimal Ώρα έναρξης 18:30

Evergreen / The G-Spot Experiment (Αθήνα) Ethnic / Γη & Θάλασσα (Αθήνα/Θεσσαλονίκη) / Djs Billy Nik & Jimmy Gemma

ΠΡΕΒΕΖΑ / PREVEZA

ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ 2012

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΩΔΕΙΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΘΕΟΦΑΝΕΙΟΣ ΑΙΘΟΥΣΑ

Μπουζούκι ώρα Ώρα έναρξης 7:30 μμ

Οι μαθητές του μπουζουκιού του ωδείου.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ 2012

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΩΔΕΙΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΘΕΟΦΑΝΕΙΟΣ ΑΙΘΟΥΣΑ

Ώρα έναρξης 9:00μμ

Μουσικοχορευτική παράσταση της σχολής χορού "Αυλαίας"

ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

Συναυλία στην παραλία της Πρέβεζας Ώρα έναρξης 9:00μμ

ΣΑΒΒΑΤΟ 23 ΙΟΥΝΙΟΥ 2012

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΩΔΕΙΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΘΕΟΦΑΝΕΙΟΣ ΑΙΘΟΥΣΑ

Κιθάρα Ώρα έναρξης 7:30 μμ

Οι μαθητές της κιθάρας του ωδείου.

ΡΟΔΟΣ / RHODES

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ / THURSDAY 21TH OF JUNE

ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟΥ / MUNICIPALITY SQUARE

Rock Ώρα έναρξης 16:00

Darts / Bad Apple / Blue Orange / Πλάκα μου κάνεις τώρα / Half Life Rock / Θέατρο Σκιών / Theatro Skion / ΑcouStica

ΠΑΛΙΑ ΠΟΛΗ - ΣΥΝΤΡΙΒΑΝΙ / OLD TOWN – FOUNTAIN

Ethnic, Rock n Roll, Jazz, Swing, Ρεμπέτικο, Latin Ώρα έναρξης: 17:30

Παναγιώτης Ξανθόπουλος – Αλέκος Δράκος / Panagiotis Xanthopoulos – Alekos Drakos

Kind of Jazz / Esc / Συμμετέχουν οι latin χορευτές του TODO / Paticipation by the latin dancers of TODO Bazinga

ΠΑΡΑΛΙΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ / AQUARIUM BEACH

House , Progressive, Mainstream, Rock, Swing Ώρα έναρξης: 14:00

Despo Mania / Neo / gman / Leyteris (Legends) / Chris Chaniotis / Nikolas / Alkis Karagiannis with Mathaios Xatzigeorgiou / Kostas X with Emanuel Phaz / Tony Sarikas / Michalis Giorgaras / Oyacren / Chris Rodian

ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ / THURSDAY 21TH OF JUNE

ΣΥΝΑΥΛΙΑΚΟΥΣ ΧΩΡΟΣ ΜΕΓΑΡΟΥ ΓΚΥΖΗ

Παραδοσιακή μουσική, Έντεχνη, Rock Ώρα έναρξης 19:00

Σπουδαστές Τμήματος Μπουζουκιού / Ακουστικής / Ηλεκτρικής Κιθάρας & Μπάσσου

Εθνικού Ωδείου Παραρτήματος Θήρας

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ / FRIDAY 22TH JUNE

ΣΥΝΑΥΛΙΑΚΟΥΣ ΧΩΡΟΣ ΜΕΓΑΡΟΥ ΓΚΥΖΗ

Μουσική Προπαιδεία και Κλασσική Μουσική Ώρα έναρξης 17:00

Σπουδαστές Προκαταρκτικών Σχολών Εθνικού Ωδείου Παραρτήματος Θήρας

Κλασσική Μουσική Ώρα έναρξης 19:30

Σπουδαστές Κατώτερων και Μέσων Σχολών Εθνικού Ωδείου Παραρτήματος Θήρας

ΣΑΒΒΑΤΟ 23 ΙΟΥΝΙΟΥ 2012 / SATYRDAY 23TH JUNE

ΣΥΝΑΥΛΙΑΚΟΥΣ ΧΩΡΟΣ ΜΕΓΑΡΟΥ ΓΚΥΖΗ

Κλασσική Μουσική Ώρα έναρξης 19:00

Σπουδαστές Μέσων και Ανώτερων Σχολών Εθνικού Ωδείου Παραρτήματος Θήρας

ΣΕΡΡΕΣ

ΤΡΙΤΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ / TUESDAY 19TH OF|JUNE

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΧΑΤΖΗΙΑΚΩΒΟΥ

Έθνο-τζαζ Ώρα έναρξης 21:00

Παίζουν καθηγητές του Μουσικού Σχολείου Σερρών.

Όλo το μουσικό πρόγραμμα αφιερωμένο στην Ημέρα Μουσικής

www.rodonfm.net

ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ / WEDNESDAY 20TH OF JUNE

ΜΠΡΙΚΙ- CAFE BAR (Ναυάρχου Βότση 5, Σέρρες.)

Όλo το μουσικό πρόγραμμα αφιερωμένο στην Ημέρα Μουσικής

www.rodonfm.net

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ / THURSDAY 21TH OF JUNE

Θερινό αμφιθέατρο Μουσικού Σχολείου Σερρών.

Συναυλία με έργα Μπαχ και Μότσαρτ. Ώρα έναρξης 21:00

Παίζει η Συμφωνική Ορχήστρα του Μουσικού Σχολείου Σερρών.

Θερινό αμφιθέατρο Μουσικού Σχολείου Σερρών. Συνδιοργάνωση με την Περιφερειακή Ενότητα Σερρών

Μπρίκι- Cafe Bar (Ναυάρχου Βότση 5, Σέρρες.)

Όλo το μουσικό πρόγραμμα αφιερωμένο στην Ημέρα Μουσικής

www.rodonfm.net

ΣΚΥΡΟΣ / SKYROS

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ / FRIDAY 22 ΙΟΥΝΙΟΥ

JUICY BEACH BAR

Θαλασσινοί / llamanda entrade / Chakradar Ώρα Έναρξης 19:30

ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ / FILIPPIADA

ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ / WEDNESDAY 20TH OF JUNE

ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ

Φιλαρμονική Φιλιππιάδας ,πορεία σε διάφορα κεντρικά σημεία της πόλης ’Ωρα έναρξης 19.00

ΠΛΑΤΕΙΑ ΠΕΛΑΡΓΩΝ

Κροταλάρτα(Άρτα) Ώρα έναρξης 19.45

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ

Έθνικ,Βαλκανική Μουσική,Ροκ Ώρα έναρξης 20.00

Έκθεση φωτογραφίας με θέμα ΄΄καλλιτεχνικά δρώμενα΄΄(με την ευγενική χορηγεία του Εμπορικού Επιμελητηρίου Πρέβεζας) / 3/4 / Μπάρακ Ο Μπάλκαν(Άρτα) Ρομ μπες (Άρτα)

Στάθης Αρτινός(Αθήνα)

Η παραγωγή διατηρεί το δικαίωμα αλλαγής του προγράμματος, χωρίς προηγούμενη ανακοίνωση. Απαγορεύεται η βιντεοσκόπηση των εκδηλώσεων. Η Ευρωπαϊκή Γιορτή της Μουσικής αποτελεί νόμιμο σήμα κατατεθέν

greece, europe, music day


Δείτε όλα τα νέα

Κορυφή